niedziela, 6 września 2015

Tatra Mountains


Tydzień temu wróciłem z tygodniowego pobytu w Tatrach. A dzisiaj chciałbym się z wami podzielić paroma zdjęciami stamtąd. Zdjęcia są wykonane w większości po polskiej stronie tatr, przeważnie na wysokości 1700-2100 m.n.p.m. Bardziej chciałem pokazać elementy tego środowiska a nie całe krajobrazy, ale widok gór jest dla mnie tak ujmujący, że nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem paru "widoków". 
Dzisiaj góry są bardzo popularnym miejscem wyjazdów wakacyjnych, widać to na bardziej popularniejszych szlakach, gdzie trzeba się przeciskać pomiędzy ludźmi w sandałkach. Jednak gdy się wyjedzie trochę wyżej, na mniejszy szlak, można poznać magię tego miejsca. Cisza, spokój, słychać tylko wiatr i wodę w strumyku. Niezależnie od pogody, tam zawsze jest pięknie. Idąc z niższych partii na coraz wyższe, widać jak zmienia się krajobraz. Od iglastych lasów, poprzez polany całe zarośnięte kosodrzewiną, aż w końcu po skalne pustkowie, gdzie roślinność trudno zauważyć. 
Na fotografiach nie da się pokazać całego tego klimatu, to trzeba zobaczyć na żywo. Dlatego dla zachęty do wyjazdu w góry, zapraszam do zobaczenia reszty zdjęć ;)

Brak komentarzy: